Porady

Czy istnieje prawnik godny zaufania?

Często się słyszy, że ten czy tamten prawnik jest osobą godną zaufania.

Kiedy prawnik jest osobą godną zaufania?

Aby móc o kimkolwiek powiedzieć, że jest osobą godną zaufania, musi zawsze upłynąć trochę czasu. Taka opinia nie bierze się znikąd, trzeba na nią po prostu uczciwie zapracować. To samo tyczy się takich osób zaufania publicznego jak prawnik, czy prawnik. Kilkanaście czy kilkadziesiąt powierzonych spraw Klientów, dobrze i rzetelnie poprowadzonych, mogą dopiero taką opinię zbudować. I o ile zbudowanie takiej opinii wymaga długiego okresu czasu, o tyle jej zniszczenie może trwać bardzo krótko.

Jak rozpoznać prawnika godnego zaufania?

Nie ma w zasadzie na to złotego środka. Oczywiście powinniśmy kierować się opiniami innych osób, szukać niezależnych opinii, sprawdzać i weryfikować zdobyte informacje. Nie ma jednak gwarancji, iż prawnik, którego wybraliśmy, okaże się tym najlepszym prawnikiem. Według radcy prawnego z kancelariapawelczak.pl dotyczy to szczególnie dużych miast, gdzie bardzo łatwo o anonimowość i trudno jednocześnie o autentyczną, niezależną opinię. Małe miejscowości mają taką zaletę, że trochę lepiej i bliżej poznaje się ludzi, tym samym opinie o nich są bardziej wiarygodne.

Czy zatem każdy prawnik jest godny zaufania?

Odpowiedź jest dość prosta, nie każdy. Natomiast ten, którego wybraliśmy by nas reprezentował, musi być przede wszystkim dla nas godny zaufania. Jeśli już zdecydowaliśmy o wyborze prawnika, musimy mu w pełni ufać i powierzyć nasze sprawy. Tylko taka współpraca z prawnikiem ma sens, oparta o pełne zaufanie.